Mutlukent Mahallesi Angora Bulvarı
No: 54 Beysukent, Çayyolu

0552 457 92 24

0312 240 30 35

Online Randevu

PRP

PRP TedavisiTrombositten zengin plazma (PRP) tedavisi, kişinin kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücutta planlanan bölgeye enjekte edilmesi yöntemidir. Hasarlı tendonların, bağların, kasların ve eklemlerin iyileşmesini hızlandırmak için kullanılabileceği gibi saç dökülmesinin durdurulması ve cilt gençleştirme gibi amaçlar için de kullanılabilir.

 

Enjekte edilen madde platelet bakımından zenginleştirilmiş plazmadır. Plazma, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan ve platelet adı verilen özel hücreler veya başka faktör ve proteinler içeren bir kan bileşenidir. Plazma ayrıca hücre büyümesini destekleyen çeşitli proteinler de içerir. Araştırmacılar, plazmayı kandan izole ederek ve konsantre ederek platelet hücreleri bakımından daha zengin bir plazma olan PRP adlı kan bileşenini elde etmiştir.

 

PRP’nin hasar görmüş dokulara enjekte edilmesi yeni, sağlıklı hücrelerin gelişmesine destekler. Hazırlanan PRP’de doku büyüme faktörleri daha yoğun olduğu için, vücut dokularındaki iyileşme hızlanır.

Call Now Button0312 240 30 35