Mutlukent Mahallesi Angora Bulvarı
No: 54 Beysukent, Çayyolu

0552 457 92 24

0312 240 30 35

Online Randevu

Menisküs Yırtığı Ameliyatsız Tedavi

Menisküs, diz ekleminizi kaplayan sert, kauçuk benzeri bir kıkırdaktır. İki menisküs vardır: iç menisküs ve dış menisküs. Menisküsler, diz ekleminizi stabilize etmeye ve kemiklerin birbirine sürtünmesini önlemeye yardımcı olur.

Menisküs yırtığı, spor yaralanması veya aşınma ve yıpranma nedeniyle oluşabilir. Spor yaralanmaları, menisküs yırtıklarının en yaygın nedenidir. Futbol, basketbol ve voleybol gibi sporlarda ani dönme ve durma hareketleri menisküse aşırı yük binmesine ve yırtılmasına neden olabilir. Aşınma ve yıpranma da menisküs yırtığına neden olabilir. Yaşlandıkça menisküs zayıflar ve yırtılmaya daha yatkın hale gelir.

Menisküs yırtığının belirtileri şunlardır:

  • Diz ağrısı: Diz ağrısı, menisküs yırtığının en yaygın belirtisidir. Ağrı, aniden veya kademeli olarak ortaya çıkabilir.
  • Dizde şişlik: Diz ekleminde sıvı birikmesi nedeniyle şişlik oluşabilir.
  • Dizde sertlik: Diz eklemi hareket ettirildiğinde sertlik hissedilebilir.
  • Dizde kilitlenme: Diz eklemi bükülürken veya düzleştirilirken kilitlenme hissedilebilir.
  • Dizde ses: Diz eklemi hareket ettirilirken tıkırtı veya çıtırtı sesi duyulabilir.


Menisküs yırtığı ameliyatsız tedavi Ankara

Bel ve boyun fıtıkları basta olmak üzere diz, omuz, kalca ve diğer kas iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde, tek bir tedavi yöntemiyle iyileşmeyen dirençli ağrılarda en az üç ayrı tedavi yönteminin uygun sırayla, uygun doz ve karışımla seçilmiş hastalara uygulanmasına Kombine Ağrı Tedavisi denmektedir. Bu yöntem, tek tek kendini kanıtlamış tedavi yöntemlerinin birlikte ve aynı anda uygulanması şeklidir. Kombine ağrı tedavisinde proloterapi, ozonterapi, nöralterapi ve prp tedavileri yer almaktadır.

0312 240 30 35